Informace o tepelných čerpadlech

Získejte dotaci až 127 500 Kč na tepelné čerpadlo

Získejte kotlíkovou dotaci na tepelné čerpadlo ve výši až 127 500 Kč

Co je cílem kotlíkové dotace? Cílem kotlíkové dotace je snížit emise z lokálních vytápění domácností. Jedná se o finanční příspěvek pro domácnosti, které stále ještě používají staré, neekologické kotle na pevná paliva. Díky kotlíkové dotaci mohou domácnosti přejít na moderní zdroje tepla, u... Číst dále.
Výše roční úspory s tepelným čerpadlem

Výše roční úspory s tepelným čerpadlem

Zajímá Vás, kolik uspoříte, pokud budete pro vytápění a ohřev vody využívat tepelné čerpadlo vzduch - voda*? Výši možné úspory si ukážeme na následujícím modelovém příkladu.  Základem výpočtu je stanovení ročních nákladů na vytápění. Tyto náklady jsou zcela individuální a závisí na mnoha faktorech... Číst dále.
Princip tepelného čerpadla

Princip tepelného čerpadla

Princip tepelného čerpadla je shodný s principem chladicího zařízení. Obě zařízení vykazují shodné funkce, na jedné straně „chladí“ (priorita u chladicích zařízení), na druhé straně topí (priorita u tepelného čerpadla). Tepelné čerpadlo pracuje tak, že v jednom výměníku tepla odebírá z okolí... Číst dále.
Často kladené dotazy (FAQ)

Často kladené dotazy (FAQ)

#1 Co to je tepelné čerpadlo? Tepelné čerpadlo je přístroj, který na jedné straně chladí a na druhé straně topí. Jedná se v podstatě o stejný princip než např. u chladničky. Jeho funkce se dá využít mnoha způsoby. Výhodou je, že dokáže získat až 3/4 potřebné energie (např. pro vytápění domácnosti... Číst dále.